Úhrada kurzu Úřadem práce

Proplácení rekvalifikací

Kurz můžete hradit sami, nebo si jej nechat UHRADIT úřadem práce. A to za podmínek, že jste na úřadu práce vedeni a že splňujete podmínky Vašeho úřadu práce ke schválení kurzu. Dále je nutno podat žádost s cca 4týdenním předstihem před datem konání kurzu. Takto budete mít uvedený kurz zcela ZDARMA.

Naše společnost NIKDY nechce hradit kurz předem a nepožaduje po účastníkovi ŽÁDNÉ platby.
Všechny platby si řešíme přímo s úřadem práce bez Vaší účasti.

Postup je následující:

  • Vyzvedněte nebo si stáhněte ze stránek úřadu práce Žádost o rekvalifikaci, kterou vyplňte. Speciálně věnujte pozornost zdůvodnění potřebnosti kurzu a vazbu na Vaše profesní směrování. Doporučuje se mít nějaký doklad nebo příslib o zaměstnání po ukončení tohoto rekvalifikačního kurzu.
  • Nechte si od nás zaslat díl C k žádosti. Zašleme Vám jej mailem, poštou, nebo se u nás zastavte osobě a my Vám jej vystavíme na počkání, spolu s podrobným vysvětlením celého postupu
  • Po schválení kurzu Vám úřad práce vystaví Potvrzení o úhradě kurzu a to nám ihned zašlete emailem, abychom Vás zařadili do kurzu a převzali veškeré finanční a administrativní záležitosti kurzu.
  • Po ukončení kurzu pouze předáte na Vašem úřadu práce kopii certifikátu jako doklad o absolvování kurzu.

K vyplňování vlastní žádosti o rekvalifikaci:

Zde je důležité správně vyplnit i část A tak, aby z toho byla patrna nějaká souvislost vzdělání, praxe a vykonávané profese k požadované rekvalifikaci. Tedy správně logicky zdůvodnit potřebu rekvalifikace, aby to UP chápal jako nový potřebný základ Vaší další kariéry. Některé úřady velmi přihlíží k doloženému dokumentu, týkající se zájmu zaměstnavatele o Vás, pokud absolvujete požadovaný kurz – tedy příslib zaměstnání…

K vlastní účasti na daném termínu kurzu:

Vzhledem k délce schvalování a počtu zájemců požadujeme potvrzení o úhradě rekvalifikačního kurzu od úřadu práce minimálně týden před plánovaným termínem (v případě kurzů na CNC stroje a 3D tiskárny dva týdny). K závazné reservaci místa na kurzu od Vás potom potřebujeme zaslat s předstihem naskenované potvrzení o schválení, na jehož základě Vás zařadíme do kurzu. V případě nenaplnění termínu nebo přihlášení / schválení na poslední chvíli Vás zařadíme na nejbližší další termín, případně na individuální termín, které běžně řešíme.

Místo uskutečnění školení:

Všechny kurzy s výjimkou následujících se primárně uskuteční na naší učebně JUBELA:

  • učebna je umístěna v přízemí s bezbariérovým přístupem na adrese Volutova ulice 2523/14 * PRAHA 5
  • vynikající dostupnost MHD /cca 200m od stanice metra Hůrka/, bezproblémové parkování přímo před učebnou
  • Kurzy Obsluhy motorové pily a křovinořezu se uskutečňují na našem vzdělávacím středisku KVÁSEK na Zbirohu (http://www.kvasek.cz), kde může být v případě volných kapacit pro účastníky kurzu zajištěno ubytování i strava za přijatelnou cenu.
  • Kurzy CNC, kurzy obrábění a kurzy průmyslových robotů se uskutečňují na specializovaných pracovištích v Praze nebo na Zbirohu (bude upřesněno dle termínu a počtu osob s přihlédnutím na systém CNC). Některé termíny lze vypsat i v dalších lokalitách dle zájemců a možností.

V některých případech (plná kapacita učeben, zájem účastníků ….) se kurzy, případně i části témat mohou uskutečnit internátně na vzdělávacím středisku KVÁSEK na Zbirohu (http://www.kvasek.cz).

Ubytování při školení:

V rámci ani v ceně našich kurzů není ubytování, ani jej nezajišťujeme. Nicméně můžeme doporučit v Praze vhodné ubytování po dobu kurzu, v cenách od 450,- Kč/noc (VŠ koleje STRAHOV – SÚZ ČVUT), případně i za přijatelné ceny v centru Prahy. V případě kurzů na našem vzdělávacím středisku KVÁSEK na Zbirohu může být v případě volných kapacit zajištěno ubytování i stravu za obdobné přijatelné ceny.

.

Pro jakékoliv další informace a radu nám volejte na telefon 251 551 362 nebo 724 050 437 a my Vám podáme veškeré detailní informace. Případně pište na mail: info@jubela.cz.